Тиждень української мови в Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів
Слово - то дивний витвір людини. Воно народилося у праці, як пісня. Завдяки слову ми розуміємо один одного, за допомогою мови творяться великі дива на землі. Відберіть у людини мову, і вона здичавіє. А знання мови, відчуття краси є одним із джерел людської культури.
Мова є культурним, інтелектуальним, суспільним надбанням нації. І недаремно, саме мистецтву слова приділяється посилена у вага в Нижньосиньовецькій ЗОШ І – ІІІ ступенів. Уже стало традицією в нашій школі щороку проводити науково-предметні тижні. Так, з 5 по 9 листопада пройшов тиждень української мови та літератури . Упродовж тижня відбувалися найрізноманітніші заходи. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності. Педагоги провели мовознавчі вікторини, усні журнали, лінгвістичні турніри та ігри.Адже гра – це іскра, яка запалює вогник допитливості та зацікавленості. Саме під час гри відбувається розумовий розвиток наших вихованців. «Гра-це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ», - стверджував В. Сухомлинський.
9 листопада у День української писемності та мови, учні старших класів написали радіодиктант Національної єдності «Крила України» для піднесення статусу української мови, її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом.Також у цей день в школі пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
Провідна ідея всіх святкових заходів – повчальність, яка надає нащадкам історичний досвід, виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів в учнів, бажання примножувати родинні традиції, розуміння своєї причетності до подій, які відбувались в історії України. Не забуваймо, що українська мова нас єднає як громадян України. З нею ми неповторні та самобутні.
|