Прихід весни в нашому багатонаціональному краї все частіше пов'язують із традиціями і звичаями народів, що населяють південь України — Бессарабію. Святкується 1 березня. У цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки у вигляді квіточок із ниточок білого і червоного кольорів. Ця прикраса, так само як і свято, називається мерцішор.
Симовлом свята є двоколірний плетений виріб – мерцішор. Його історію пов’язують із плетеною Докією ниткою року, яка збирає докупи, сплетінням двох кольорів, 365 календарних днів. У цьому плетеві білий та червоний кольори – зима та літо, основні пору року, весна та осінь вважалися перехідними.
Гарний звичай дарувати мерцішор розширив свої горизонти і придбав нові значення. Мерцішор дарують один одному закохані, подружжя, колеги, друзі. Діти дарують мерцішор батькам, вчителям, братам і сестрам. Цим благородним і красивим символом ми висловлюємо повагу і любов, побажання здоров'я і достатку, миру і дружби.
У зв’язку з цим румунським святом “Мерцішор” , 1 березня 2019 р. в 1-му класі Нижньосиньовецької ЗОШ відбувся виховний захід на цю тему. З початку дітям вчителька Унгурян М.І розповила про історію цього св’ята, після чого діти інсценували легенду проліска та мэрцишора, танцювали й співали , водили хоровод зустрічі весни.
Свято вийшло на славу!
|