У зв'язку з оголошенням карантину в Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів навчання не зупиняється. З 9 листопада організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Для спілкування та навчання дітей учителі обрали кілька дистанційних платформ: Zoom, Google Classroom, Google Meet, Viber групи.
Для учнів 1-11 класів завдання розміщуються на шкільному сайті на сторінці "Батькам" - "Карантин. Дистанційне навчання". Завдання дублюються класними керівниками через мобільний зв'язок з учнями та їх батьками.
Сьогодні батьки мають усвідомлювати, що саме від них залежить психічний стан дитини та організація навчання вдома. Такий процес є трьохстороннім: дитина-школа-батьки й складається з кількох етапів: планування, мотивація і моніторинг.
- Планування передбачає необхідність прибрати зайві предмети й фактори, закласти у розкладі достатній час на відпочинок, забезпечити якісний інтернет .
- Мотивація дітей передбачає декілька кроків. По-перше, варто говорити з дитиною, пояснити ситуацію, що склалася, пообіцяти повну підтримку.
- Потрібно власним прикладом демонструвати свідомий стиль життя. Якщо батьки спокійні, організовані, роблять все можливе для свого організму, своєї сім‘ї і громади все, що можуть, – в такій сім‘ї дитина ніколи не буде осторонь.
- Моніторинг має бути побудований на довірі, взаємній радості від цього руху і похвалі.
Потрібно приклад демонструвати. Якщо батьки змушують дітей читати, то потрібно й самим брати книжечку. Тому що якщо мама й тато в телефоні, а дітям кажуть читати, то діти не розуміють, чому так.
Займаються вчителі й самоосвітою: прходять курси підвищення кваліфікації та вебінари, отримують відповідні сертифікати.
|